RESULTS & SCHEDULE
May 23, 2016 - May 29, 2016
Prev
Next
Women - Play-off for 5th place
Women - Play-off for 9th place
Htc zwolle HTCZ 5 - 4 UKSD Uks sparta daleszyce
Asd lady terracina TERL 4 - 1 NMK Nomme  kalju copia
Women - Play-off for 11th place
Women - Group Stage - Gr. A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sogesport SOG 3 2 0 1 21 10 11 6
Dts ede DTS'35 3 2 0 1 17 10 7 6
Domusbet catania bs CATW 3 2 0 1 14 14 0 6
Uks sparta daleszyce UKSD 3 0 0 3 7 25 -18 0
Women - FINAL
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Women - Group Stage - Gr. B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Switzerland   grasshopper club zurich GCZ 3 3 0 0 17 9 8 9
Portsmouth ladies bs PTML 3 2 0 1 12 10 2 6
Asd lady terracina TERL 3 1 0 2 14 14 0 3
Htc zwolle HTCZ 3 0 0 3 10 20 -10 0
Women - Group Stage - Gr. C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc zvezda WFCZ 3 2 1 0 21 8 13 7
Beachkick berlin logo BLB 3 2 0 1 19 10 9 6
Catanzaro beach soccer CTZ 3 1 0 2 20 11 9 3
Nomme  kalju copia NMK 3 0 0 3 2 33 -31 0
Women - Quarter-finals
Portsmouth ladies bs PTML 3 - 4 BLB Beachkick berlin logo
Fc zvezda WFCZ 0 - 0 DTS'35 Dts ede
Sogesport SOG 0 - 0 CTZ Catanzaro beach soccer
Switzerland   grasshopper club zurich GCZ 0 - 0 CATW Domusbet catania bs
Women - Semi-finals
Women - Play-off for 7th place
Women - Play-off for 3rd place
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 22 5 17 9
Bateborisov BAT 3 2 0 1 16 9 7 6
Atlas ao AAO 3 1 0 2 9 15 -6 3
Pelikan bs zwolle ZWO 3 0 0 3 6 24 -18 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 20 5 15 9
Cd melistar MEL 3 2 0 1 16 11 5 6
La grande motte GMP 3 1 0 2 12 12 0 3
Cartel waterloo CWT 3 0 0 3 8 28 -20 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Viareggio VBS 3 3 0 0 19 9 10 9
Bsc krylya sovetov KSV 3 2 0 1 19 10 9 6
Rostockerrobben RRB 3 0 1 2 12 17 -5 2
Bfk zep forevers ZEP 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Itlay   asd terracina bs TER 3 3 0 0 18 10 8 9
Israel   falfala kfar qassem bs club FKQ 3 2 0 1 17 9 8 6
Fc odesos FCO 3 1 0 2 10 15 -5 3
Winti panthers WIP 3 0 0 3 6 17 -11 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Arturmusic AMS 3 2 0 1 25 8 17 6
Omida hemako sztutowo HMS 3 2 0 1 5 6 -1 6
Bsc peugeot BPE 3 1 0 2 5 20 -15 3
Dinamo batumi DNB 3 1 0 2 13 14 -1 3
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Grembach GLZ 3 3 0 0 16 7 9 9
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 2 0 1 22 4 18 6
Alanyaspor ANA 3 1 0 2 11 17 -6 3
Bsc igol IGO 3 0 0 3 6 27 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga SCB 3 3 0 0 35 2 33 9
Cs djoker DJO 3 2 0 1 11 14 -3 6
Acs performer constanta PFC 3 1 0 2 13 21 -8 3
Wkr santos bsc logo WSA 3 0 0 3 6 28 -22 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc chargers baselland1 CHA 3 3 0 0 34 11 23 9
Esc gyongyos EGY 3 2 0 1 23 10 13 6
Portsmouth ladies bs PMB 3 1 0 2 15 31 -16 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 10 30 -20 0
Round of 16
Bsc chargers baselland1 CHA 8 - 3 MEL Cd melistar
Sporting clube braga SCB 5 - 2 BAT Bateborisov
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 - 0 HMS Omida hemako sztutowo
Arturmusic AMS 4 - 3 GLZ Grembach
Itlay   asd terracina bs TER 11 - 3 DJO Cs djoker
Viareggio VBS 6 - 4 FKQ Israel   falfala kfar qassem bs club
Bsc kristall KRS 5 - 6 KSV Bsc krylya sovetov
Domusbet catania bs CAT 5 - 3 EGY Esc gyongyos
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
Quarter-finals
Itlay   asd terracina bs TER 0 - 0 AMS Arturmusic
Viareggio VBS 0 - 0 LOK Russia   lokomotiv moscow
Bsc krylya sovetov KSV 0 - 0 SCB Sporting clube braga
Domusbet catania bs CAT 0 - 0 CHA Bsc chargers baselland1
Semi-finals
Play-off for 3rd place
Final
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER BALLS
Banner pilotes
BEACH BABES
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC