Logo eurasia web

Eurasia Beach Soccer Cup 2018




Date K.O Time Heat Match Result
15/Apr/2018
18:45
Round Robin Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Catania BS Domusbet catania bs 8 - 6
15/Apr/2018
20:15
Round Robin Levante1 Levante UD - Moghavemat Golsapoosh Golsapoosh 1 - 2
16/Apr/2018
18:45
Round Robin Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Levante UD Levante1 6 - 4
16/Apr/2018
20:15
Round Robin Golsapoosh Moghavemat Golsapoosh - Catania BS Domusbet catania bs 4 - 3
17/Apr/2018
18:45
Round Robin Domusbet catania bs Catania BS - Levante UD Levante1 2 - 5
17/Apr/2018
20:15
Round Robin Golsapoosh Moghavemat Golsapoosh - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 1 - 2
Country TV
Round Robin
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow 3 3 0 0 16 11 5 9
Golsapoosh Moghavemat Golsapoosh 3 2 0 1 7 6 1 6
Levante1 Levante UD 3 1 0 2 10 10 0 3
Domusbet catania bs Catania BS 3 0 0 3 11 17 -6 0


Final standings


Winner: LOKOMOTIV BSC (RUS)

Runner-up: MOGHAVEMATE GOOLSAPOSH (IRN)

3rd: LEVANTE UD

4th: CATANIA BS

 

Individual Awards

MVP: LUCAO (LOKOMOTIV BSC)

Top Scorer: LUCAO (LOKOMOTIV BSC)

Best Goalkeeper: HOSSEINI (LOKOMOTIV BSC)

COACH: Miguel Souza E Faro
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Fabrizio Santos
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Enrique Sánchez
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
September 14, 2019 - September 21, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Monagas MON 3 1 2 0 13 11 2 6
Acassuso ACA 3 1 1 1 13 9 4 5
Guav GUV 3 1 0 2 13 16 -3 3
Vitoriafc rgb 01 web VFC 3 0 0 3 10 13 -3 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 3 3 0 0 22 9 13 9
Cerro badge CCP 3 2 0 1 23 9 14 6
Tit ATD 3 1 0 2 7 20 -13 3
Racing club RAC 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudoiquiquealta IQU 3 2 1 0 13 8 5 8
San bern BER 3 2 0 1 16 7 9 6
Bolivia HAM 3 1 0 2 6 7 -1 3
Fluminense fc with extra white space FLU 3 0 0 3 6 19 -13 0
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
San bern BER 5 - 7 HAM Bolivia
Guav GUV 5 - 3 IQU Escudoiquiquealta
Quarter-finals
Monagas MON 2 - 2 (3 - 2) (PSO) GUV Guav
Vascodagama VAS 7 - 3 HAM Bolivia
Escudoiquiquealta IQU 4 - 5 ACA Acassuso
Cerro badge CCP 8 - 4 BER San bern
Semi-finals
Vascodagama VAS 2 - 2 (2 - 0) (PSO) ACA Acassuso
Cerro badge CCP 3 - 1 MON Monagas
Play-off for 3rd place
Acassuso ACA 7 - 6 MON Monagas
Final
Vascodagama VAS 7 - 5 CCP Cerro badge
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC