Posters medium

Euro Beach Soccer League 2005 Linz




Date K.O Time Heat Match Result
08/Jul/2005
01:00
Quarter-finals Asutria Austria - Greece Greece 4 - 3
08/Jul/2005
01:00
Quarter-finals Germany Germany - England England 6 - 2
08/Jul/2005
01:00
Quarter-finals Hungary Hungary - Ukraine Ukraine 7 - 3
08/Jul/2005
01:00
Quarter-finals Netherlands Netherlands - Norway Norway 3 - 2
09/Jul/2005
01:00
Semi-finals Asutria Austria - Germany Germany 2 - 4
09/Jul/2005
01:00
Semi-finals Hungary Hungary - Netherlands Netherlands 8 - 4
09/Jul/2005
01:00
Play-off for 5th Place England England - Greece Greece 5 - 5 (1 - 0) (PSO)
09/Jul/2005
01:00
Play-off for 5th Place Ukraine Ukraine - Norway Norway 6 - 2
10/Jul/2005
01:00
Final Hungary Hungary - Germany Germany 5 - 4
10/Jul/2005
01:00
Play-off for 3rd place Asutria Austria - Netherlands Netherlands 5 - 4
10/Jul/2005
01:00
Play-off for 5th Place Ukraine Ukraine - England England 10 - 4
10/Jul/2005
01:00
Play-off for 7th Place Greece Greece - Norway Norway 4 - 3
Country TV
Play-off for 7th Place
Greece GRE 4 - 3 NOR Norway
Play-off for 5th Place
England ENG 5 - 5 (1 - 0) (PSO) GRE Greece
Ukraine UKR 6 - 2 NOR Norway
Ukraine UKR 10 - 4 ENG England
Quarter-finals
Asutria AUT 4 - 3 GRE Greece
Germany GER 6 - 2 ENG England
Hungary HUN 7 - 3 UKR Ukraine
Netherlands NED 3 - 2 NOR Norway
Semi-finals
Asutria AUT 2 - 4 GER Germany
Hungary HUN 8 - 4 NED Netherlands
Play-off for 3rd place
Asutria AUT 5 - 4 NED Netherlands
Final
Hungary HUN 5 - 4 GER Germany


Final standings


1 - Hungary

2 - Germany

3 - Austria

4 - Netherlands

5 - Ukraine

6 - England

7 - Greece

8 - Norway

COACH: Mark Ughy
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Nikos Yialesakis
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Yevhen Varenytsia
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mark Mitchell
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Rune Aleksander Kandal
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Gustav Stieglitz
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
September 14, 2019 - September 21, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Monagas MON 3 1 2 0 13 11 2 6
Acassuso ACA 3 1 1 1 13 9 4 5
Guav GUV 3 1 0 2 13 16 -3 3
Vitoriafc rgb 01 web VFC 3 0 0 3 10 13 -3 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 3 3 0 0 22 9 13 9
Cerro badge CCP 3 2 0 1 23 9 14 6
Tit ATD 3 1 0 2 7 20 -13 3
Racing club RAC 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudoiquiquealta IQU 3 2 1 0 13 8 5 8
San bern BER 3 2 0 1 16 7 9 6
Bolivia HAM 3 1 0 2 6 7 -1 3
Fluminense fc with extra white space FLU 3 0 0 3 6 19 -13 0
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
San bern BER 5 - 7 HAM Bolivia
Guav GUV 5 - 3 IQU Escudoiquiquealta
Quarter-finals
Monagas MON 2 - 2 (3 - 2) (PSO) GUV Guav
Vascodagama VAS 7 - 3 HAM Bolivia
Escudoiquiquealta IQU 4 - 5 ACA Acassuso
Cerro badge CCP 8 - 4 BER San bern
Semi-finals
Vascodagama VAS 2 - 2 (2 - 0) (PSO) ACA Acassuso
Cerro badge CCP 3 - 1 MON Monagas
Play-off for 3rd place
Acassuso ACA 7 - 6 MON Monagas
Final
Vascodagama VAS 7 - 5 CCP Cerro badge
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC