Logo w web

Friendly Games 2018




Date K.O Time Heat Match Result
05/May/2018
16:00
Friendly match Germany Germany - Estonia Estonia 7 - 2
06/May/2018
16:00
Friendly match Germany Germany - Estonia Estonia 8 - 3
07/May/2018
16:00
Friendly match Germany Germany - Switzerland Swizerland 1 - 7
08/May/2018
16:00
Friendly match Swizerland Switzerland - Estonia Estonia 9 - 0
07/Jul/2018
15:00
Friendly match Japan Japan - England England 2 - 1
08/Jul/2018
15:00
Friendly match Japan Japan - England England 4 - 3
28/Jul/2018
12:00
Friendly match England England - Germany Germany 6 - 3
29/Jul/2018
12:00
Friendly match England England - Germany Germany 8 - 13
21/Sep/2018
15:00
Friendly match Swizerland Switzerland - Tahiti Tahiti 10 - 3
21/Sep/2018
15:00
Friendly match Argentina Argentina - Peru Peru 7 - 7 (4 - 3) (PSO)
22/Sep/2018
15:00
Friendly match Argentina Argentina - Peru Peru 6 - 5
23/Sep/2018
15:00
Friendly match Argentina Argentina - Peru Peru 6 - 3
24/Nov/2018
15:00
Friendly match Czechrep Czech Republic - Switzerland Swizerland 5 - 7
24/Nov/2018
15:00
Friendly match Czechrep Czech Republic - Switzerland Swizerland 6 - 5
25/Jan/2019
15:00
Friendly match Peru Peru - Argentina Argentina 6 - 5
26/Jan/2019
15:00
Friendly match Peru Peru - Argentina Argentina 1 - 3
27/Jan/2019
15:00
Friendly match Peru Peru - Argentina Argentina 3 - 5
Country TV
Friendly match
England ENG 6 - 3 GER Germany
England ENG 8 - 13 GER Germany
Peru PER 6 - 5 ARG Argentina
Peru PER 1 - 3 ARG Argentina
Peru PER 3 - 5 ARG Argentina
Swizerland SUI 10 - 3 TAH Tahiti
Japan JPN 2 - 1 ENG England
Japan JPN 4 - 3 ENG England
Czechrep CZE 5 - 7 SUI Swizerland
Czechrep CZE 6 - 5 SUI Swizerland
Argentina ARG 7 - 7 (4 - 3) (PSO) PER Peru
Argentina ARG 6 - 5 PER Peru
Argentina ARG 6 - 3 PER Peru
Germany GER 1 - 7 SUI Swizerland
Germany GER 7 - 2 EST Estonia
Germany GER 8 - 3 EST Estonia
Swizerland SUI 9 - 0 EST Estonia


Final standings


COACH: Mark Mitchell
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Angelo Schirinzi
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Martin Dlouhy
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Hector Petrasso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Shinji Makino
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Angelo Schirinzi/Teva Zaveroni
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Raili-Raine Ellermaa
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
September 08, 2020 - September 13, 2020
Prev
Next
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 2 2 0 0 10 1 9 6
Grasshopper club zurich GCZ 2 2 0 0 9 5 4 6
Arturmusic ARM 1 1 0 0 12 3 9 3
Marseille MAR 2 1 0 1 8 9 -1 3
Rostockerrobben RSR 2 1 0 1 8 6 2 3
Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22 DUS 2 1 0 1 7 7 0 3
Bsc krylya sovetov KSV 1 1 0 0 5 4 1 3
Emblema nazarenos GDON 2 0 1 1 7 11 -4 1
Untitled design 12.40.36 NTB 2 0 0 2 8 13 -5 0
Shmanapoli web NPL 2 0 0 2 6 11 -5 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 4 5 -1 0
Logo MLN 1 0 0 1 3 12 -9 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logotipo sotao web SOT 2 2 0 0 11 4 7 6
Untitled design 12.40.36 NTB 2 1 0 1 9 11 -2 3
Marseille MAR 2 0 0 2 4 9 -5 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Braga SCB 3 3 0 0 33 3 30 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 30 13 17 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 5 33 -28 3
Portsmouth ladies bs PBS 3 0 0 3 3 22 -19 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 2 1 0 19 10 9 8
Shmanapoli web NPL 3 1 1 1 15 17 -2 5
Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22 DUS 3 1 0 2 16 17 -1 3
Logotorrejon TJN 3 0 0 3 11 17 -6 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Kristall KRS 2 2 0 0 16 2 14 6
Grasshopper club zurich GCZ 2 1 0 1 13 9 4 3
Cs olimpia   stels %28mda%29 CSO 2 0 0 2 3 21 -18 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 3 3 0 0 18 6 12 9
Emblema nazarenos GDON 3 2 0 1 10 13 -3 6
Screen shot 2020 09 05 at 09.27.47 BEM 3 0 1 2 13 17 -4 2
Sigla web ACS 3 0 0 3 9 14 -5 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo MUN 3 3 0 0 24 7 17 9
Bsc krylya sovetov KSV 3 2 0 1 15 7 8 6
Logo grap copia web ADP 3 1 0 2 11 17 -6 3
Fc vybor VYB 3 0 0 3 5 24 -19 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo MLN 3 2 1 0 14 7 7 7
Rostockerrobben RSR 3 2 0 1 19 13 6 6
Cs djoker DJO 3 1 0 2 12 13 -1 3
Untitled design %281%29 SOT-B 3 0 0 3 13 25 -12 0
Round of 16
Logotipo sotao web SOT 4 - 2 GDON Emblema nazarenos
Logo MUN 9 - 3 NTB Untitled design 12.40.36
Logo MLN 6 - 4 GCZ Grasshopper club zurich
Kristall KRS 7 - 1 MAR Marseille
Sportingportugal SCP 3 - 6 KSV Bsc krylya sovetov
Braga SCB 9 - 1 DUS Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22
Arturmusic ARM 8 - 1 RSR Rostockerrobben
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 9 - 6 NPL Shmanapoli web
Play-off for 15th Place
Shmanapoli web NPL 0 - 3 NTB Untitled design 12.40.36
Play-off for 13th Place
Marseille MAR 4 - 6 DUS Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22
Play-off for 11th Place
Rostockerrobben RSR 6 - 8 (AET) GDON Emblema nazarenos
Play-off for 9th Place
Grasshopper club zurich GCZ 3 - 5 SCP Sportingportugal
Play-off for 7th Place
Logo MLN 5 - 7 SOT Logotipo sotao web
Play-off for 5th Place
Arturmusic ARM 11 - 5 KSV Bsc krylya sovetov
Quarter-finals
Logotipo sotao web SOT 2 - 3 MUN Logo
Kristall KRS 13 - 3 MLN Logo
Braga SCB 6 - 0 KSV Bsc krylya sovetov
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 7 - 7 (3 - 1) (PSO) ARM Arturmusic
Semi-finals
Braga SCB 6 - 3 MUN Logo
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 0 - 8 KRS Kristall
Play-off for 3rd place
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 6 - 7 MUN Logo
Final
Kristall KRS 3 - 3 (1 - 0) (PSO) SCB Braga
Country TV
Banner livebroadcast
CALENDAR
BEACH SOCCER STORE
Store beach
BEACHSOCCER MUSIC