Ja PLAYERS
Player avatar
David Romero Guasch
Position: Goalkeeper
Birth date: 27 Jun 1989

CF LA Nucia

Name Shirt Name Position Birth Date
José Carlos Caballero Carrillo JOSé CARLOS Goalkeeper 08 Jan 1992
VICENTE ALONSO MONTESINOS ALONSO Midfielder 11 Apr 1982
SASCHA EDENHOFNER S. EDENHOFNER Defender 17 Feb 1986
Raul Berenguer Betrian RAUL Defender 22 Mar 1980
Vicente Cortés Olivo V. CORTéS Defender 27 Apr 1988
Sergio Abellán Angosto ABELLáN Defender 13 Apr 1977
José María Teruel López Goalkeeper 02 Aug 1982
William Fernandez Greenwood WILLIAM Defender 10 Jun 1989
PATRICK EDENHOFNER P. EDENHOFNER Midfielder 17 Feb 1986
JORGE GARCIÁ CANO GARCIÁ CANO Defender 01 Mar 1976
Daniel Haro Fernandez FERNANDEZ Forward 23 Jul 1989
David Romero Guasch DAVID Goalkeeper 27 Jun 1989

AD Torrejon

Name Shirt Name Position Birth Date
Ancor Jimenez Arencibia ANCOR Goalkeeper 20 Oct 1989
Kevin Rajoel Sivanantham KEVIN RAJOEL Defender 04 Dec 1988
Marco A Diaz Guerra Moran MARCO Defender 19 Sep 1999
Raul Berenguer Betrian RAUL Defender 22 Mar 1980
David Romero Guasch DAVID Goalkeeper 27 Jun 1989
David Garcia Blanquez GARCI Midfielder 04 Apr 1981
JORGE GARCIÁ CANO GARCIÁ CANO Defender 01 Mar 1976
Joao G Miranda Fernandes GABRI Midfielder 01 Sep 1994
Jose F Marques Martinez MARQUES Forward 04 Dec 1984
Enrique Martin Santamaria KIKE Forward 28 Jun 1991
Christian Peco Albaladejo CHRISTIAN Goalkeeper 27 Sep 1999
Name Tournament
Euro Winners Cup Nazaré 2020 Mundialito de Clubes
RESULTS & SCHEDULE
April 21, 2021 - April 25, 2021
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Lokomotiv LOK 3 3 0 0 14 7 7 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 9 6 3 6
Belarus BLR 3 1 0 2 12 15 -3 3
Lex LSP 3 0 0 3 9 16 -7 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Kristall KRS 3 2 1 0 17 11 6 7
Russia RUS 3 2 0 1 18 11 7 6
Bsc krylya sovetov KSV 3 1 0 2 13 18 -5 3
Cska copia web CSK 3 0 0 3 11 19 -8 0
Play-off for 7th Place
Cska copia web CSK 2 - 4 KSV Bsc krylya sovetov
Play-off for 5th Place
Belarus BLR 5 - 3 CSK Cska copia web
Bsc krylya sovetov KSV 3 - 4 LSP Lex
Belarus BLR 4 - 3 LSP Lex
Semi-finals
Kristall KRS 6 - 4 FCD Fc delta copia web
Lokomotiv LOK 5 - 3 RUS Russia
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 1 - 3 LOK Lokomotiv
Final
Kristall KRS 3 - 4 RUS Russia
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store beach
BEACHSOCCER MUSIC