Ja PLAYERS
Player avatar
Sylvana Tieleman
Position: Midfielder
Birth date: 25 Aug 1995

Netherlands Women

Name Shirt Name Position Birth Date
Annelies Martijn MARTIJN Goalkeeper 26 Jan 1984
Stef Saaltink SAALTINK Defender 28 Jan 1988
Aafke de Hoek DE HOEK Defender 17 Mar 1992
Joelle de Bondt DE BONDT Midfielder 20 Oct 1996
GRYTSJE JONGSMA JONGSMA Midfielder 20 Mar 1992
Marianne van der Schoor VAN DER SCHOOR Midfielder 09 Nov 1991
Marianne ten Brinke TEN BRINKE Midfielder 31 May 1990
Jennieke de Pater DE PATER Forward 18 Dec 1990
Eveline Zech ZECH Forward 23 Jan 1985
Anna Marie Reitsma REITSMA Goalkeeper 05 May 1997
Grytsje van de Berg VAN DE BERG Midfielder 20 Mar 1992
Aaike Verschoor VERSCHOOR Defender 16 Aug 1989
Anoek Blankespoor BLANKESPOOR Midfielder 28 Jan 1997
Virginia Speek SPEEK Midfielder 19 May 1990
Jessica Overtoom OVERTOOM Goalkeeper 10 Jul 1993
TESS VAN DER FLIER VAN DER FLIER Goalkeeper 22 Feb 1999
NANCY LOTH LOTH Midfielder 12 Aug 1991
Sofia Houba HOUBA Forward 04 Jun 1998
BOUCHRA MOUDOU MOUDOU Forward 20 Aug 1986
Rosa Brak BRAK Defender 24 Sep 1995
Sylvana Tieleman TIELEMAN Midfielder 25 Aug 1995
Chelly Drost DROST Midfielder 11 Oct 1995
Celine van Velsen VAN VELSEN Forward 07 Sep 1991
Mariel Miedema MIEDEMA Defender 04 May 1995
RESULTS & SCHEDULE
September 14, 2019 - September 21, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Monagas MON 3 1 2 0 13 11 2 6
Acassuso ACA 3 1 1 1 13 9 4 5
Guav GUV 3 1 0 2 13 16 -3 3
Vitoriafc rgb 01 web VFC 3 0 0 3 10 13 -3 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 3 3 0 0 22 9 13 9
Cerro badge CCP 3 2 0 1 23 9 14 6
Tit ATD 3 1 0 2 7 20 -13 3
Racing club RAC 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudoiquiquealta IQU 3 2 1 0 13 8 5 8
San bern BER 3 2 0 1 16 7 9 6
Bolivia HAM 3 1 0 2 6 7 -1 3
Fluminense fc with extra white space FLU 3 0 0 3 6 19 -13 0
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
San bern BER 5 - 7 HAM Bolivia
Guav GUV 5 - 3 IQU Escudoiquiquealta
Quarter-finals
Monagas MON 2 - 2 (3 - 2) (PSO) GUV Guav
Vascodagama VAS 7 - 3 HAM Bolivia
Escudoiquiquealta IQU 4 - 5 ACA Acassuso
Cerro badge CCP 8 - 4 BER San bern
Semi-finals
Vascodagama VAS 2 - 2 (2 - 0) (PSO) ACA Acassuso
Cerro badge CCP 3 - 1 MON Monagas
Play-off for 3rd place
Acassuso ACA 7 - 6 MON Monagas
Final
Vascodagama VAS 7 - 5 CCP Cerro badge
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC